• Humenné srdcom pohybom

• Naši tanečníci sa dňa 16.05.2024 zúčastnili celoslovenskej tanečnej súťaže “Humenné srdcom pohybom” , ktorú organizovala SZUŠ Múza a mesto Humenné.

Vybojovali si :

Zlaté pásmo s choreografiou “Stand up”.

Strieborné pásmo s choreografiou”Tourbillon.

Bronzové pásmo s choreografiou “Turning tables”.

Nesmierne nás potešilo uznanie od odbornej poroty , že s choreografiou “Stand up” pod vedením pani učiteľky Juliany Janitorovej dosiahli najvyšší počet bodov zo všetkých choreografií na súťaži, ktorých bolo vyše 60.

Žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme im za úspešnú reprezentáciu našej školy.

• Koncert Ruža pre mamu

• Dňa 13. mája sa v koncertnej sieni humenského kaštieľa uskutočnil koncert pri príležitosti dňa matiek. Naši žiaci potešili svoje mamky okrem spevu a hry na hudobné nástroje aj krásnou ružičkou.

Foto: Tlačové MsÚ

• Celoslovenská súťaž v sólovom speve Petra Dvorského

• Dňa 14. mája sa uskutočnil 9. ročník celoslovenskej súťaže v sólovom speve. Súťažiacich hodnotila odborná porota, ktorej predsedom bol Jaroslav Dvorský, operný spevák Štátneho divadla Košice. Gratulujeme našim talentovaným žiakom za uspešné reprezentovanie školy. Z triedy Mgr. Viktórie Demkovej, DiS.art. sa súťaže zúčastnili Ján Gojdič a Viktória Vasilenková. Umiestnili sa v strieborných pásmach. Z triedy Mgr. Lenky Ivancovej, DiS.art. získala žiačka Diana Salanciová strieborné pásmo a žiačka Soňa Jenčová bronzové pásmo. Ďakujeme našej korepetítorke Tatiane Oleksíkovej, Dis.art. za sprevádzanie na klavíri.

• Smižianská gitara 2024

• Dňa 7. mája 2024 sa uskutočnil 5. ročník celoslovenskej gitarovej súťaže Smižianská gitara.

Našu školu úspešne reprezentovala žiačka Victoria Vagaská z triedy pána učiteľa Mgr. art. Mareka Belančata.

Victoria sa umiestnila v konkurencii 14 tich súťažiacich v striebornom pásme.

• “MiA dance festival 2024 ”

• Žiaci tanečného odboru pod vedením učiteliek Juliany Janitorovej Dis.art a Ľubice Hodovancovej sa dňa 20.04.2024 zúčastnili tanečnej súťaže “MiA dance festival 2024 ” ,ktorá sa konala v Košiciach na Jedlíkovej ulici.

Vo svojich kategóriach si naši tanečníci vybojovali z triedy Juliany Janitorovej:

1x1.miesto

1x2.miesto,

a z triedy Ľubice Hodovancovej:

2x2.miesto

1x3.miesto

1x4.miesto

• Základná umelecká škola Petra Breinera, Mierová 81, 066 01 Humenné

vypisuje podľa ustanovení § 281 až 288 Obchodného zákonníka

obchodnú verejnú súťaž na prenájom nebytového priestoru.

Znenie súťažných podmienok a základnú informáciu o predmete nájmu je možné získať:

• v Základnej umeleckej škole Petra Breinera Mierová 81 Humenné, tel. 057 775 26 02,           zus@zushumenne.sk, www.zushumenne.edupage.org,
            • na internetovej stránke mesta www.humenne.sk,
            • na úradnej tabuli mesta,
            • vo videotexte Humenskej televízie.

Vzor súťažného návrhu zmluvy je možné získať v ZUŠ Petra Breinera, Mierová 81 Humenné    na sekretariáte a na internetovej stránke školy.

Lehota na predkladanie návrhu zmluvy končí dňa 07.05.2024 o 15.30 hod.

Navrh zmluvy o prenajme nehnutelnosti

VOS - vyzva

V Humennom, dňa 18.04.2024

PaedDr. Daniela Polovková

riaditeľka ZUŠ

• Úspech našich speváčok na ZEMPLÍN POP 2024

•

Dňa 16. apríla sa uskutočnil v Michalovciach 12. ročník súťažnej prehliadky populárnych hudobných skupín a spevákov pôsobiacich na ZUŠ “ ZEMPLÍN POP “.

Tento ročník bol jedným z TOP ročníkov, čo sa týka počtu účastníkov, ako aj kvality výkonov súťažiacich. Súťaže sa zúčastnilo 90 spevákov a 23 hudobných kapiel z celého Slovenska. Výkony súťažiacich hodnotila porota zložená z pedagógov Štátneho konzervatória v Košiciach a ďalších aktívnych pedagógov a skvelých muzikantov.

Naši žiaci si odniesli tieto ocenenia:

Z triedy Mgr. Lenky Ivancovej, DiS.art.

Anna Morochovičová - zlaté pásmo Karin Jenčíková - strieborné pásmo

Z triedy Mgr. Viktórii Demkovej, DiS.art.

Viktória Vasilenková - zlaté pásmo Zuzana Čulyová - bronzové pásmo

Všetkým srdečne blahoželáme!

• “MiA dance festival 2024 ”

1x1.miesto

1x2.miesto,

a z triedy Ľubice Hodovancovej:

2x2.miesto

1x3.miesto

1x4.miesto

Srdečne im blahoželáme k oceneniam a prajeme im mnoho ďalších úspechov

• Workshop Smerovník k umeniu

• Pri maľovaní navigačných tabuliek sa spoji žiaci troch umeleckých škôl: ZUŠ Petra Breinera, SZUŠ Múza, SZUŠ VIA ARTO. Vizuálna inštalácia bude osadená na severnom a južnom námestí. Bude pomáhať propagovať kultúrne podujatia.

Foto: zdroj Tlačové MsÚ Humenné.